Ratų ir dviračių dydžiai mūsų parduotuvėje

.

16' ratų dydžio dviratukai tinka nuo 4 metukų vaikams. Drąsiem vaikam nuo 95cm ūgio, nedrąsiem reikia bent metro ūgio. Tinka iki 120cm.

.

20' ratų dydžio dviratukai pas mus yra dviejų tipų - be bėgių ir su bėgiais.

Be bėgių variantai yra žemesni ir trumpesni, jie turi pagalbinius ratukus. Tinka vaikams nuo 115cm ūgio iki ~130cm.

20' ratų dydžio dviratukai su bėgiais būna be pagalbinių ratukų, yra šiek tiek aukštesni ir ilgesni, tinka nuo ~117cm iki ~135cm.

.

24' ratų dydžio dviratukai yra pirmieji jau akivaizdžiai didesni dviračiai. Didžiausia problema, kad nėra tarpinio varianto tarp 20' ir 24', o dydžio šuolis yra didelis. Todėl didžiausia problema būna, jei vaikas dar nemoka važiuoti, o pagal ūgį jau reikia 24' dydžio, nes ant 20' jau sėdi kaip "varliukas" būdamas 135cm ūgio. Todėl labai rekomenduojame vaiką išmokinti važiuoti be pagalbinių ratukų kuo anksčiau. 24' dviračiai pas mus jau yra su bėgiais, be pagalbinių ratukų. Jie tinka drąsiem vaikam nuo 130cm, nedrąsiem nuo 135cm. 

.

26' ratų dydžio dviračiai pas mus visi yra S dydžio rėmais. Jie tinka ūgiui nuo ~145cm priklausomai nuo dviračio modelio ir vairuotojo drąsumo. 26' M ir L dydžių neturime, nes tam žymiai labiau tinka dviračiai su didesniais ratais.

.

27.5' ratų dydžio dviračiai pas mus visi yra S ir M dydžio rėmais. Jie pas mus populiariausia prekė paaugliams ir merginoms, ūgiui nuo 155cm. Važiuoja beveik taip pat maloniai kaip dviračiai su 29' ratais, tik dėl mažesnio rato dydžio yra lengviau valdomi. 27.5' L dydžių neturime, nes tam žymiai labiau tinka dviračiai su 29' ratais.

.

29' ratų dydžio dviračiai pas mus yra nuo M iki XL dydžių. Mano nuomone, tai yra pats universaliausias dviračio tipas, nes dėl didelio rato dviratis turi itin gerą pravažumą ir riedėjimą. Puikai tinka mieste važinėti per bortus, per duobes ir kitas kelio kliūtis stipriai nesijaudinant dėl stabilumo ar tvirtumo. Puikiai tinka važiuoti žvyro keliais ir miško takeliais kuriuose pilna šakų. Patogiausiai tinka ūgiui maždaug nuo 165cm iki kiek rėmo dydis leidžia... 29' S dydžių neturime, nes tam žymiai labiau tinka dviračiai su 27.5' ratais.

.

28' ratų dydžio dviračiai pas mus būna dviejų tipų - miesto dviračiai žemo profilio rėmu ir miesto dviračiai su horizontaliu vamzdžiu rėmo viršuje. Žemo rėmo profilio miestinio dviračio pranašumai yra neginčijami - jei virš galinio rato turite vaikišką kėdutę arba kelioninių krepšių, tai dviračio naudojimas su žemo profilio rėmu yra neginčijamai patogesnis. "Vyriško" rėmo su horizontaliu vamzdžiu viršuje pranašumas yra tas, kad toks rėmas yra standesnis, todėl gali būti pagamintas plonesnis ir lengvesnis. Tas ypač aktualu sportiško ar kelioninio tipo dviračiams, bet mieste žemo rėmo praktiškumas dažniausiai yra daug aktualesnis.