Jaučiate energijos trūkumą? Nėra nuotaikos?
Trumpas ir aiškus receptas, kuris gali jums padėti.
1. Miegas.
2. Kava.
3. Mityba.
4. D vitaminas.
5. Vanduo.
6. Fizinis aktyvumas.
1. Miegas
Miegas turi būti pakankamas ir vienodas. Jei ryte jus pažadina žadintuvas - miegate blogai.
Jei jus ryte pažadina žadintuvas, o ne prabundate naturaliai, tai žadintuvas jus gali pažadinti blogoje miego stadijoje ir visą dieną jausite miego trūkumą.
Žadintuvas turi būti jums tik atsarginis variantas, kad netyčia nepramiegotumėte, o ne pirminis dirgiklis, kuris jus ryte pažadina.
Todėl miegoti turite eiti taip anksti, kad pabustumėte dar prieš žadintuvą.
Todėl žadintuvą turite nusistatyti ir vakare, kad nepamirštumėte laiku eiti miegoti.
Miegoti reikia bent 7~9 val.
Jei ryte naturaliai pabundate jau po gerų 7 ar daugiau valandų miego, geriausiai bus, jei tiesiog kelsitės ir pradėsite dieną, vietoje to, kad toliau snausti lovoje ar gulinėti žaidžiant su telefonu. Jei toliau tingėsite, snūduriuosite ar žaisite su telefonu tai visą likusią dieną galite jausits mieguisti.
2. Kava
Kava nėra blogai, kol ji nepradedama gerti vietoj vandens.
Jei geriate daug kavos, organizmas prie jos pripranta ir atbunka. Bandykite kartais tiesiog atsigerti vandens, gal nebenorėsite kavos ar bent jau kartais išgerkite arbatos vietoje kavos.
Jei geriate kavą vėlai, tai sunkiau būna eiti anksčiau miegoti ir ryte būna sunku keltis, nuo ko tik apsunksta diena ir tada reikia dar daugiau kavos, kad judėt..
3. Mityba
Ką į savo organizmą įdėsi, taip ir jausiesi.
Pavalgius riebaus ar sunkaus maisto, organizmas aptingsta, virškina ir tai tik prisideda prie ir taip tingios dienos. Todėl mažiau valgykite riebų maistą. Taip pat mažiau valgykite daug apdirbtą sunkų maistą, kaip bulvių traškučiai ir panašiai.
Cukrus. Jei vartojate daug cukraus, tai organizme būna energijos šuoliai, po kurių būna tik energijos duobės. Taip pat su energija krenta ir nuotaika. Stenkitės nepadauginti cukraus, kad energijos lygis būtų stabilesnis.
Labai svarbu mitybos įvairovė. Stenkitės nuolatos paįvairinti savo mitybą. Nevalgykite vienodo maisto diena iš dienos. Vis pakeiskite, kad organizmas gautų daugiau visokių vitaminų ir mineralų. Valgykite daugiau vaisių ir daržovių.
Yra patartina, nevalgyti labai daug per vieną kartą, nes aptingsite. Geriau nevalgyti iki pilnos soties, bet valgyti dažniau po mažiau. Šitaip yra skatinama greitesnė medžiagų apytaka, todėl jausitės žvaliau.
4. Vitaminas D
Mums, gyvenantiems šiaurinėj žemės pusėje, gaunantiems mažiau Saulės, dažnai trūksta D vitamino.
Nepatingėkite pasidaryti kraujo tyrimus su D vitamino tyrimu (dažniausiai užsakomas papildomai). Ir įsitikinkite jog jums netrūksta D vitamino.
Jo trūkumas prisideda prie prislėgtos nuotaikos ir energijos nebuvimo.
5. Vanduo
Gerkite pakankamai vandens. Stenkitės savo darbovietėje turėti prie savęs vandens buteliuką. Natūraliai vis kartais atsigersite, jei jis bus šalia jūsų. Kitu atveju apie vandenį nei nepagalvosite ir nevartosite pakankamai, o troškulį palaikysite noru išgerti kavos.
6. Fizinis aktyvumas
Ima tingulys net pagalvojus apie fizinį aktyvumą? Problema ta, kad iš karto pagalvojate apie sunkų ir intensyvų fizinį krūvį, bėgantį prakaitą ir oro trūkumą.
Bet esmė ta, kad svarbu savęs neprievartati, kad nenumušti noro pajudėti.
Geriau bent kažkiek, nei visai nieko.
Jei norite dieną jaustis žvaliau, užtenka vos 20 minučių greitesnio rytinio pasivaikščiojimo arba pavažinėjimo dviračiu. Taip! Net ne kažkokio sunkaus bėgimo, o tiesiog pasivaikščiojimo ar pasivažinėjimo dviračiu..
Racionaliausias pasirinkimas, jei orai ir aplinkybės leidžia, važiuoti į darbą dviračiu. Ne tik išvengsite streso - kur pasistatyti automobilį, kaip gražiai pravažiuoti kažkokį sudėtingą žiedą per piką ar panašiai, bet netgi sumažinsite streso lygį organizme, nes fizinis aktyvumas gerina nuotaiką.
Taip, fizinis aktyvumas gerina nuotaiką, ypač jei jis vykdomas lauke, gryname ore. Šitas dalykas yra save skatinantis - lengvas fizinis aktyvumas veda prie geresnės nuotaikos, o geresnė nuotaika veda prie noro daugiau pajudėti, kas savo ruožtu vėl veda prie geresnės nuotaikos ir taip sukasi ratas. Svarbu tik pradėti, bent po truputį.
Fizinis aktyvumas turi būt procesas, kuris jums be saviapgaulės teikia malonumą. Jei save prievartausite, kankinsite, tai kitą kartą, kai būsit prislėgti, be energijos ir vėl norėsite prasijudinti, pirmiausiai prisiminsite, koks kankinantis dalykas yra fizinis aktyvumas ir bus tik dar sunkiau prasijudinti. Todėl reikia daryti taip, kad fizinio aktyvumo prisiminimai būtų malonūs - kaip malonu su dviračiu pasivažinėti naujais dviračių takais arba po mišką, po miestą. Nuvažiuoti prie kokios upės pabūti, pažvejoti ar tiesiog pamėtyti akmenukus nuo kranto. Be skubėjimo, be kankinimosi, tiesiog pajudėt. Su šeima, draugais. Geri prisiminimai, smagus laikas, o ne savęs kankinimas.