Labai trumpai ir aiškiai

28 colių ratų dydis yra standartinis dydis miesto dviračiams, hibridamas ir sportiniams plento dviačiams.

Tie patys miesto, sportiniai, hibridiniai būna ir 26 colių ratų dydžių, bet jie dažniausiai pritaikyti paaugliams ir mažesniam ūgiui nei 160cm.

29 colių ratų dydis būna ant kalnų dviračių su storomis padangomis ir karbais. Anksčiau kalnų dviračių ratų dydis dažniausiai būdavo 26 colių. 

Pas kalnų dviračius būna dar ir tarpinis variantas 27.5 colių dydžio ratais. Taip pat yra ir 27.5+ dydžio, kai aukštis rato 27.5 coliai, o pliusas reiškia, kad ratlankis yra platesnis ir ant jo montuojasi dar platesnio profilio padangos.

Fat bike - dažniausiai būna 26 col. ir 27.5 col. variantai su itin didelėmis padangomis. Jie pritaikyti važiuoti per sniegą ir smėlį. 

.

Sulankstomi dviračiai

16 colių

Kompaktiškiausias sprendimas. Jei jūs turite mažai vietos dviračiui, šie užima mažiausiai vietos. Tačiau rinkdamiesi tokį dviratį, turėkite omeny, kad dėl ratų dydžio gali būti sudėtinga prie jo priprasti. Ypač jeigu anksčiau turėjote įprastą dviratį.

Didžiausias įsibėgėjimo greitis, tačiau sudėtinga išlaikyti pastovų greitį. Todėl labiau tinka esant dažniems sustojimams. Mažiau stabilumo.

 

20 colių

Populiariausias ratų dydis sulansktomiems dviračiams. Mažai vietos užimantis sprendimas, kuriuo riedant jaučiamos standartinių ratų (26’,28’) dviračio savybės. Geriausias judrumo ir kompaktiškumo santykis.

 

24/26 coliai

Didesnis dydis reiškia sulankstomo dviračio bendro dydžio didėjimą nepriklausomai nuo sulakstymo mechanizmo. Taip prarandamas pagrindinis sulankstomo dviračio privalumas, bet dviratis jaučiasi stabilesnis.

 

Vaikiški dviračiai

12 colių (nuo 2 metų)

Dviračiai mažiausiems. Dažniausiai tai stumdomieji balansiniai dviračiai, neturintys pavarų mechanizmo ir pedalų. Skirti išmokti laikyti pusiausvyrą. Rekomenduojama rinktis metalinį rėmą ir bekamerines padangas. Mediniai rėmai greitai nusidėvi esant temperatūros pokyčiams bei drėgmei.

 

14/16 colių (3-5 metai) 90 - 120cm ūgis

Išmokus laikyti pusiausvyrą laikas rinktis didesnius ratus. Tai pirmasis dviratis, kuriame yra pedalai, bet nėra pavarų. Išmokus laikyti pusiausvyrą stumdomajame dviratyje galima pereiti prie didesnio dviračio be pagalbinių ratukų. Svarbu įsitikinti, kad vaikas jaučia komfortą - lengvai pasiekia vairo galūnes, kai alkūnė šiek tiek sulenkta, bei nekyla ypatingų problemų atsisėdant.

 

20 colių (5-8 metai) 115 - 130cm ūgis

Dažniausiai tai pirmasis dviratis turintis pavarų sistemą (perjungimo rankenėlės, priekinis ir galinis pavarų permėtėjai bei žvaigždžių blokas). Paprastai priekyje yra viena žvaigždė, o gale kelios papildomos, kurios padeda keisti sukimo galią keičiantis kraštovaizdžiui.

 

24 coliai (7-10 metų) 130 - 155 cm ūgis

Tinka ilgesniems pasivažinėjimams, išvykoms. Laikas pradėti matuoti pasivažinėjimus ne minutėmis, o kilometrais. Tokiam amžiui skirti dviračiai jau patenka į rimtesnių dviračių kategoriją. Svarbu tinkamai sureguliuoti dviratį, kad vaikas jaustųsi būdamas vieno objekto dalimi.

.

26 coliai (8-12 metų) 150 - 170 cm ūgis

Važiavimo prasme dažniausiai niekuom neprastesni už suaugusiems skirtus dviračius.