Nusipirkę dviratį pirmiausiai jį nusifotografuokite ir išsisaugokite rėmo numerį, kuris būna iškaltas rėmo apačioje. Tas pats numeris būna įrašomas į dviračio pirkimo dokumentą, kurį išduodame prie parduodamo dviračio. Nusipirkę dviratį būtinai sutikrinkit ar dokumente įrašytas numeris sutampa su iškaltuoju į dviračio rėmą, nes gali įsivelti žmogiškoji klaida ir pardavėjas įrašinėdamas numerį gali įvelti klaidą.

Dviračio pirkimo kvitą ir dokumentą su dviračio numeriu pasidėkit gerai saugomoj vietoj, kur saugot kitus savo dokumentus. Jums šių dviračio dokumentų prireiks keletoj situacijų: registruojant, pranešant apie vagystę ir parduodant.

.

Jau išeina iš mados važinėti neaiškios kilmės dviračiu. Save gerbiantys asmenys važinėja dviračiais, kurie turi aiškią praeitį - pirkimo dokumentus. Todėl parduodant dviratį turėsit didžiulį pranašumą, jei būsit šiuos dokumentus išsaugoję ir tai nurodysit skelbimo aprašyme. Atitinkamai bus galima tikėtis gauti geresnę sumą, nei parduodant "neaiškios kilmės" dviratį. Taip pat, galit pasiūlyti dviratį parduoti dokumentaliai, tokiu atveju būtų perrašomas savininkas - tam tinka automobilio pirkimo/pardavimo sutartis, tiesiog sudėkit minusus ties netinkamais langeliais apie variklio tūrį ir t.t.. Svarbiausiai būtų parašai seno ir naujo savininko, bei parduodamas daiktas su identifikaciniu numeriu ir pavadinimu. 

.

Pranešant apie vagystę jums labiausiai pravers to dviračio nuotrauka ir rėmo numeris, kuris įrašytas į dviračio dokumentą. Tokiu atveju pirmiausiai reikia pranešti policijai. Epolicija.lt užregistruosit, jog pavogtas numeruotas daiktas - numeris bus įrašomas duomenų bazėje, taip pat prisegama nuotrauka. Tuo pačiu turit pranešti dviraciuregistras.lt, taip pat reikės dviračio numerio ir nuotraukos. Papildomai reikia pranešti per forumus tam skirtose temose būtinai įrašant dviračio numerį ir savo kontaktus, kad google suindeksuotų ir įtrauktų į paiešką, tam atvejui, jei kas google paieškoj įvestų to dviračio numerį - tada vienas pirmų rezultatų bus jūsų pranešimas forume apie vogtą dviratį. Tam tinkami lietuviški forumai: LTridersVelomanaiVelouostas ir t.t.. Nepamirškit, kad forumuose rašot ne tam, kad kažkas jums padės, o tam, kad google suindeksuotų dviračio rėmo numerį.

.

Registruoti dviratį galima epolicijoj, pačioj policijoj gaunant lipduką ir tam skirtose papildomose svetainėse, kaip dviraciuregistras.lt.

Registruojant epolicija.lt turėsit prisijungti per bankininkystės sistemą, tada pasirinksit paslaugos -> prevencinės veiklos paslaugos -> prašymas užregistruoti daiktą ir ten suvesit duomenis. 

.

Atitinkamai perkant naudotą dviratį galit jį tikrinti anksčiau vardintais būdais ar nėra vogtas.

Jei apie dviračio vagystę buvo pranešta epolicijoj, tai pagal dviračio numerį jį turėtumėt rasti duomenų bazėj Paieška Ieškomų numeruotų daiktų registre. Dar galit tikrinti tame pačiame dviraciuregistras.lt. Bet šios sistemos apima tik Lietuvą, o Lietuvoj dažniausiai parduodami iš vakarų Europos vogti dviračiai. Lengviausiai patikrinti tarptautiniu būdu - google. Tiesiog įveskit dviračio rėmo numerį ir dviračio pavadinimą į google. Jei kažkokiam forume žmogus yra pranešęs apie to dviračio vagystę įrašant dviračio numerį, tai ta forumo tema turėtų būti vienas pirmųjų google rezultatų. 

Nepatvirtintais duomenim, Lietuvoje daugiausiai parduodama iš Danijos vogtų dviračių. Būdas patikrinti ar dviratis nebuvo registruotas Danijos registre kaip vogtas yra programėlė android Politi ir apple politi.

Net nevažiuokit apžiūrėti dviračio, jei pardavėjas atsisako pateikti dviračio numerį, kuris iškaltas į rėmą. Ir jokiu būdu nepirkit tokio dviračio, kurio identifikacinis numeris yra nušveistas, nudaužytas ir t.t.. Paprastai važinėjant tas numeris nenusidaužo, nes tam trugdo žvaigždžių blokas. Kartais prie dviračio tako būna prevenciniai tikrinimai ir jei su tokiu dviračiu papulsit, ir pasirodys jog jis vogtas ar ieškomas toks modelis, tuomet dviratis bus konfiskuotas, atitinkamai galit patirti nuostolius ir nemalonumus. Net jei pardavėjas sutiko prieš apžiūrint dviratį jums pateikti jo numerį, atvažiavę vietoje jį būtinai patikrinkit dar kartą, ar nepadiktavo kitokio. Apžiūrėkit rėma ar nėra išgraviruotas telefono numeris ar kitokia informacija. Ir aplamai, būkit pilietiški, neremkit vagių. Važinėti įtartinos kilmės dviračiu yra gėda.

Beje, jei važinėjat dviračiu su pilnais dokumentais, tai jį galit registruoti draudimui. Esant dviračio vagystei iš namų, priklausomai nuo pasirinkto draudimo, jums gali būti kompensuota visa dviračio kaina. Be dokumentų, tokie draudimai negalioja.