Tam tikromis aplinkybėmis jokia spyna neišgelbės jūsų dviračio. Dar kitokiomis ir nerakinto dviračio niekas neims. Bet jei jau nusprendėte rizikuoti ir prie parduotuvės palikti savo dviratį, tai geriau tai daryti su gera spyna. Beje, visada patikrinkit atramos tvirtumą, prie kurios rakinat dviratį. Net jei atrama atrodo yra įbetonuota, kartais atramą galima tiesiog iškelti. 

Gera spyna nebūna pigi. Normalios spynos prasideda nuo ~100lt (30 eurų). Jos būna storos ir jų užraktas yra sudėtingas ir tvirtas. Pigesnės spynos yra tik dėl vaizdo - jas lengvai perkerpa, nes jos dažniausiai plonos arba minkšto metalo. Prie labai pigių spynų vagims nereikia vargti visiškai, užtenka tvirčiau truktelėti patį dviratį ir spyna sulūžta, išsineria.  Arba atrakina įgudusiom rankom tam tikrais įrankiais, nes pigių spynų užraktai dažnai būna silpni ir paprasto mechanizmo.

Geriausiai rinktis spyną su raktu. Tokie užraktai yra saugesni, negu užraktai su koduojamais skaičiais. Užraktai su koduojamais skaičiais, kur skaičiai sukami iki tinkamos kombinacijos ir spyna atsirakina yra rizikingi. Vagis su įgudusiom rankom gali atrakinti koduojamą spyną vien iš jausmo kurioje vietoje, kuris skaičius laisvesnis.

Taip pat, venkit spynų su apvaliu raktu - cilindro formos. Dažną tokią spyną galima atrakinti su papraščiausiu tušinuku nuėmus antgalį ir įkišus vietoj rakto..

Nepamirškit, kad rakinti reikia ne tik rėmą, bet ir ratus - tam prie spynos galima pirkti specialų papildomą trosą. Taip pat, saugoti reikia ir sėdynę. Ypač, kai sėdynės aukštis reguliuojamas užspaustuku. Rimta gertuvė irgi gali sulaukti dėmesio, kaip ir dviračio lemputės, mini pompa, spidometras ir kiti priedai tvirtinami ant dviračio.

Betkuriuo atveju, rekomenduoju dviračio niekur nepalikinėti arba važiuoti su draugu, kai vienas iš jūsų liks saugoti dviračių - tai saugiausias būdas palikti dviratį prie parduotuvės. Jokia spyna negarantuoja 100% saugumo. O spynos brangumas tik galimai prailgina laiką, kiek vagis užtruks atrakinėdamas ar karpydamas..

Informacijos šaltinis: youtube